Čelný vysokozdvižný vozík | RADA G2 | 12-46t

Nosnosť »
12-46t
Zdvih »
od 3.000 mm
Pohon »
diesel

Vysokozdvižné vozíky HELI rady G sú stvorené na manipuláciu v náročných prevádzkach. Sú opatrené kvalitným výkonným motorom CUMMINS s veľkou hnacou silou, servoriadením, umožňujúcim maximálnu presnosť pri ovládaní vozíka a manipulácii s bremenom. Odolný podvozok a konštrukcia zaručia vysokú spoľahlivosť a stabilitu s vyložením ťažiska 600 - 1200 mm.
Ťažkotonážny vozík je napriek vysokej nosnosti ľahko ovládateľný, pohyblivý a technicky nenáročný. Jednoduchý na prevádzku, obsluhu aj údržbu. Tieto vozíky majú špeciálne navrhnutú nápravu, takže si poradia aj s ťažkými nákladnými automobilmi. Sú vysoko stabilné, majú spoľahlivé brzdenie a výkon zodpovedajúci najnáročnejším požiadavkám a podmienkam. Ide o plne vybavené vozíky, ktoré sú okamžite pripravené na prevádzku. Je možné voliť medzi rôznymi výškami v zdvihu a ďalšieho príslušenstva, napríklad vrátane vyhrievanej pohodlnej kabíny s vynikajúcim výhľadom vpred aj vzad. Vozíky HELI sú ideálnou kombináciou úžitkovosti, jednoduchosti ovládania a komfortom pre obsluhu.

Vozidlá sú navrhnuté profesionálnou dizajnérskou spoločnosťou, ktorá je známa v Európe, a vozidlá spĺňajú požiadavky EN1459, DIN15018 a ISO WD 22915-12. Je montovaný najnovší dieselový motor VOLOVO (TAD952VE), ktorý má pokročilý systém riadenia motora s CAN-BUS a spĺňa požiadavky III. normy EÚ. Funkcia oneskorenia vypnutia môže predĺžiť životnosť motora. Nasávací systém so vzduchovým filtrom cyklónového typu a s dvomi filtračnými funkciami založenými na hlavnom filtri môže zabezpečiť správne fungovanie presných komponentov motora.
Všetko príslušenstvo motora vrátane vzduchového filtra a tlmiča výfuku využíva produkt Donaldson's (U.S.)
Je montovaná najnovšia elektro hydraulická riadená automatická prevodovka TE27 firmy DANA (U.S.). Ovládanie pomocou CAN-BUS a využíva technológiu proporcionálnych ventilov, môže znížiť vplyv pri radení a cúvaní a zlepšiť kvalitu a spoľahlivosť. Sedadlo pohonu v kabíne je plne odpružené a odolné voči vibráciám a dá sa nastaviť vo všetkých smeroch. Každá poloha ovládacích pedálov a rukovätí je navrhnutá podľa princípu ergonómie a môže výrazne znížiť náročnosť práce. Vysoko namontovaná kabína poskytovala vynikajúci výhľad do všetkých strán. Klimatizácia je štandardná. A posuvná kapota uľahčuje údržbu a opravy.